Daniel Podnecký

Vystudoval jsem strojní fakultu, ale za strojaře jsem se nikdy nepovažoval. Již od mládí jsem se zajímal o sci-fi, mimozemské civilizace a starověké kultury. V devadesátých letech 20. století jsem k tomu připojil studium esoterických nauk, zájem o práci s energií a studium léčivých rostlin, které jsem si rozšířil samostudiem psychosomatických faktorů ovlivňujících zdraví člověka. V současné době považuji celostní medicínu za klíč k životní harmonii, kdy život lidí je úzce spjatý s Matkou Zemí.

Jsem milovníkem přírody, z níž čerpám energii pro svoji práci, zapáleným turistou i amatérským hudebníkem. Píši texty písní, pohádky pro děti, články i odborné komentáře. S láskou se věnuji sběru a pěstování léčivých bylin, které dále zpracovávám – suším, vyrábím bylinné tinktury či bylinné likéry.

Mojí originální knižní prvotinou, do které jsem promítl všechny poznatky získané během života, je trilogie o stvoření a fungování světa a vesmíru. Knižně jsem vydal první díl této trilogie s názvem „Na Počátku byla Matka“ pod literárním jménem Daniel Ferreira.